ناموجود حلوا ارده سنتی

حلوا ارده سنتی

ارده سنتی

حلوا ارده ی سنتی

حلوا ارده غذایی بسیار مقوی است که مصرف آن بیشتر به صورت صبحانه‌است و مواد تشکیل دهنده آن عبارت‌اند از: کنجد، شکر، تخم مرغ، هل وچوبک. در ساخت حلوا ارده از کنجد سابیده که به آن ارده گفته می‌شود و بصورت مایع می‌باشد استفاده می‌شود.

استفاده از مواد غذایی که در ترکیب آنها دانه کنجد بکار رفته باشد به زمان های بسیار قبل برمی گردد، اما تاریخچه حلواسازی در ایران به زمان صفویه و دوران سلطنت شاه عباس برمی گردد. در زمان سلطنت شاه عباس که مصادف با وزارت مرحوم شیخ بهایی بود، در فصل زمستان جنگی به وقوع پیوست.
شاه به وزیر مشاور خود دستور داد غذایی برای لشگریان فراهم کند که دارای سه خصوصیت عمده باشد، حمل آن آسان بوده، دارای مواد غذایی کافی برای بدن باشد و مصرف آن با مقداری نان که معمولاً سربازان با خود همراه دارند انرژی لازمه را تأمین کند. شیخ بهایی با جابرعصار متخصص کنجد و شاه شیرین کار، متخصص شیره مویز موضوع را در میان می گذارد و آنها او را راهنمایی می کنند. بدین ترتیب مرحوم شیخ بهایی حلوا ارده را که 50 درصد آن از دانه کنجد آسیاب شده و50 درصد دیگر شیره (کشمش، انگور، خرما) بود تهیه و با وسایل سنتی آن زمان تولید و ارائه کرد. ماده غذایی به دست آمده مورد استفاده سپاهیان آن زمان قرار گرفت و مطلوب واقع شد.
در سال 1312 شمسی، شخصی ایرانی به نام حاج مصیب درخشانی که قبلاً در باکو شوروی به تولید حلوا اشتغال داشت، در ایران شکر و مقداری گلوکز را جایگزین شیره کرد، در نتیجه حلوا شکری امروزه به دست آمد و به تدریج سطح تولید آن توسعه یافته و مصرف عمومی پیدا کرد.
حلو ارده تا مدت ها مهمان سفره های مردم بود اما از هنگامی که شکر به بازار آمد، جایگزین شیره کشمش شد و نام جدید حلوا شکری را به خود گرفت.


شرایط نگهداری

حلوا ارده را باید در محلی خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری نمود. تاریخ مصرف حلواارده توسط کارشناسان بهداشتی شش ماه پس از تولید تعیین شده. بدیهی است در صورتیکه در محل مناسبی مثل یخچال نگهداری شود مدت زمان بیشتری قابل استفاده‌است. در صورتیکه پس از مدتی شاهد وجود مقداری روغن بر روی حلواارده بودید جای هیچ نگرانی نیست چرا که این ویژگی ذاتی حلواارده‌است. این ماده روغنی همان روغن کنجد معروف بوده که سرشار از ویتامین است. شما می‌توانید قبل از مصرف آنرا مخلوط نموده و یا روغن آنرا جدا نموده و به‌عنوان روغن مایع مصرف نمایید ارده نیز مانند حلواارده باید در محلی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. بنابراین یخچال بهترین محل نگهداری ارده می‌باشد که می‌تواند تاریخ مصرف آنرا تا یکسال افزایش دهد.
اگر مدتی از ظرف محتوی ارده استفاده نشود رسوب کرده و روغن آن جدا شده و یا اصطلاحا دو فاز می‌شود که این موضوع هیچ ربطی به نامرغوبی و یا فاسد شدن آن ندارد بلکه به دلیل عدم استفاده ازهرگونه موادشیمیایی افزودنی جهت یکنواخت نگداشتن محصول می‌باشد و توصیه می‌شود قبل از مصرف بدقت مخلوط گردد .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

حلوا ارده سنتی

ارده سنتی

  • 0 تومان

موجود نیست


برچسب ها: فروش حلوا ارده, حلوا, ارده, تاریخچه حلوا ارده, حلوا ارده, شرایط نگه داری حلوا ارده, شرایط نگه داری, طلای سبز, فروش کالاهای طلای سبز سنتی, مواد, غذایی