ناموجود پیاز خشک

پیاز خشک

پیاز

 پیاز از قدیمی‌ترین سبزی‌هایی است که بشر استفاده می‌كند. از این سبزی نه‌تنها برای طعم دادن به غذا، بلکه حتی برای بسیاری حکم طلا داشته و آن را در داد و ستدهایشان به كار می‌برده‌اند . ارزشی که قدیما برای پیاز قائل بودند، بی‌دلیل نیست زیرا تحقیقات گسترده پژوهشگران در دهه اخیر از حقایق جالبی در این زمینه پرده برداشته‌ است :

1 - پیاز ضدانعقاد خون است
2 - پیاز ضد سرطان است
3 - پیاز خون‌ساز است
4 - پیاز استخوان ساز است
5 - پیاز ضددرد است
6 - پیاز ضدفشارخون است

پیاز خشک

 

شكل مصرف پياز عموماً به صورت اسلايس هاي سرخ شده در روغن است به طوري كه پياز تازه پوست گيري شده و سپس به شكل اسلا یس برش و در نهايت به همراه ساير غذاها و يا بصورت تكي در روغن سرخ ميگردد. مسئله قابل طرح در اينجا وجود مشكلات تهيه و آماده سازي پياز براي استفاده در غذاها است كه از آن جمله مي توان به پوست گيري و اسلايس آن اشاره كرد . اجراي اين امور معمولاً براي آشپزها، خانم هاي خانه دار و غيره به دليل اشك آور بودن پياز و همچنين دشواري اسلايس، آنچنان مطلوب نمي باشد و روي همين امر توليد صنعتي اسلايس پياز آماده طبخ ايجاد و در سال هاي اخير از توسعه قابل توجهي نيز برخوردار گرديده است.  اسلايس پياز در اين حالت لازم است به منظور ايجاد قابليت نگهداري بلندمدت، از حداقل رطوبت برخوردار باشد كه بدينوسيله با گرفتن رطوبت پياز تازه، اسلايس آن به صورت خشك تهيه مي گردد.

پياز خشك يك ماده غذ ايي است كه به عنوان چاشني، كمك پخت، طعمدهنده، جذب كننده برخي آنزيم هاي ناخواسته گوشت و موارد ديگر داراي كاربرد است.
در حال حاضر پياز در تمامي خانوارها، رستوران و كليه مراكز تهيه و توز يع غذا مورد استفاده قرار می گیردكه بخش عمده و قريب به اتفاق آن به صورت اسلايس (ورقه هاي خرد شده ) می باشد. مطابق بررسي هاي كلان انجام گرفته، حدود 70 درصد از غذاهاي طبخ شده در منازل و 60 درصد از غذاهاي تهيه شده در رستوران ها و مراكز تهيه غذا از اسلايس پياز جهت غذاي خود استفاده مي نمايند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

پیاز خشک

پیاز

  • 0 تومان

موجود نیست


برچسب ها: پیاز خشک, خرید پیاز خشک, فروش پیاز خشک, پیاز خشک, پیاز تانسو, piyaz khoshk, tansu سبزی